XXIII. Niedziela Zwykła, 04.09.2022r.

wrz 4, 2022

– po Mszy świętej o godz. 8.00 spotkanie Sióstr i Braci Kół Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych;

1)Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.30; poświęcimy dzieciom, szczególnie klas „0”  i „I”, tornistry, plecaki i przybory szkolne.

Przypominamy, że w naszej parafii, msza święta o godz. 11.30., jest szczególnie przeznaczona dla dzieci szkolnych.

– Dziękujemy za zgłoszenia i chętny wyjazd na pielgrzymkę z nocnym czuwaniem na Jasnej Górze w Częstochowie. Wyjazd, dzisiaj o godz. 17.00 z parkingu przed kościołem.(Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc).

2) W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

– jutro liturgiczne wspomnienie Św. Matki Teresy z Kalkuty, zakonnicy;

– W najbliższy wtorek (6 września) o godz. 19:00 wznawiamy spotkania Kręgu Biblijnego. Chętnych, którzy chcieliby pogłębiać znajomość Pisma św. serdecznie zapraszamy do Świetlicy Parafialnej.

– w czwartek, święto Narodzenia NMP, tradycyjne święto MB Siewnej.

3) W przyszłą niedzielę (11 września) na Mszę św. o godz. 11:30 zapraszamy rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie z ks. Karolem i p. katechetką Anetą.

 – także powakacyjne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania będzie w niedzielę 11 września  po Mszy świętej o godz. 14.00

4) Na niedzielę 18. września, przygotowujemy uroczystości i Mszę świętą polową, pamiętając o poległych i pomordowanych naszych parafianach w czasie II Wojny światowej. W razie niepogody Msza Święta i część patriotyczno-artystyczna odbędzie się będzie w naszym kościele, także o godz. 15.00.

5) Zapowiadamy, że  w sobotę 24.września br., będzie organizowany Pieszy Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż. Chętnych prosimy, aby zgłaszali się do ks. Karola;

Wcześniej, w sobotę 17 września 2022 r., jest możliwość uczestniczenia w pielgrzymce rowerowej na Święty Krzyż. Zbiórka na placu Św. Jana Pawła II, przy kieleckiej Katedrze o godz. 9.00.

W świętokrzyskim sanktuarium pielgrzymi pokłonią się Relikwiom Krzyża Świętego i wezmą udział we Mszy Św. Po zakończeniu liturgii istnieje możliwość powrotu do Kielc autokarem. Pielgrzymka Rowerowa wpisuje się w obchody odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego.

6) Zachęcamy do nabywania i lektury katolickiej prasy: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Misji dzisiaj, Apostolatu starszych i chorych.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszła do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Amelia WÓJCIK, lat 79, zam. ul. Sobieskiego;

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…