XXIII. NIEDZIELA ZWYKŁA, 10.09.2023r.

wrz 9, 2023

 

1) Dzisiaj, na Mszę św. o godz. 11:30., zapraszamy rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym chcą przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie z ks. Karolem i p. Anetą katechetką.

2) W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

– we wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi;

– w środę wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, bp i dK; Tego dnia, o godz. 20.00.,  z racji 13. dnia miesiąca zapraszamy na Mszę świętą i na kolejne Nabożeństwo Fatimskie;

– w czwartek święto Podwyższenia Krzyża świętego;

– w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;

 w sobotę wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa;

3) W sobotę 16. września br., jest możliwość uczestniczenia w pielgrzymce rowerowej na Święty Krzyż. Zbiórka na placu Św. Jana Pawła II, przy kieleckiej Katedrze o godz. 9.00.

4) Po wakacyjnej przerwie, ks. Adam zaprasza na  spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. To spotkaniebędzie za tydzień, w niedzielę 17 września, po Mszy świętej o godz. 11.30.

5) Na niedzielę 17. września, przygotowujemy uroczystości i Mszę świętą, pamiętając o poległych i pomordowanych naszych parafianach w czasie II Wojny światowej. W porozumieniu z dyrekcją naszej szkoły, która nosi też imię naszego ministranta i bohatera wojennego ruchu oporu, Wojtka Szczepaniaka, Msza Święta i część patriotyczno-artystyczna odbędzie się będzie w naszym kościele, o godz. 15.00.

Zrezygnowaliśmy z Mszy świętej polowej, ponieważ podejście na zbocze Pierściennicy dla wielu starszych, także kombatantów, jest już za trudne i męczące, dlatego delegacja młodzieży najpierw złoży w miejscu straceń i pomnika kwiaty i zapali symboliczne znicze pamięci, a harcerze zaciągną w kościele, przy tablicy pamiątkowej honorową wartę.

6) Zapowiadamy, że  w sobotę 23.września br., będzie organizowany Pieszy Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż. Wyruszymy trasą nr 3 z Piórkowa. Zapewniamy transport z Kielc do Piórkowa i z powrotem ze Św. Krzyża. Wyjazd z Kielc godz. 7:45, koszt – wpisowe z przejazdem – około 30 zł. Zapisy w zakrystii, u ks. Karola. 

7) Zachęcamy do nabywania i lektury katolickiej prasy: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Misji dzisiaj, Apostolatu starszych i chorych.

ZAPRASZAMY NA FILM PT. „ULMOWIE. BŁOGOSŁAWIONA RODZINA”. To seans, który wzruszy, ale także zainspiruje i pozwoli widzowi odpowiedzieć na kilka pytań w świetle heroicznej postawy rodziny Ulmów. Wszak oni są już świętymi, a święci to wzór do naśladowania… SEANS 12 WRZEŚNIA, (WTOREK) O GODZ. 19:00., W KINIE MOSKWA, BILETY DLA NASZYCH PARAFIAN W CENIE 14 ZŁ.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odszedł do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Henryk ORACZ,  lat 92., z ul. św. Rafała Kalinowskiego;

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…