XXIV. Niedziela Zwykła, 11.09.2022r.

wrz 10, 2022

Przypominamy, że dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie formacyjne rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

 – także dzisiaj, po Mszy świętej o godz. 18.00

powakacyjne spotkanie dla młodzieży klas VIII, przygotowującej się do Bierzmowania;

1) W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

– jutro liturgiczne wspomnienie Najświętszego Imienia NMP;

– we wtorek 13. września, wspomnienie św. Jana Chryzostoma bp i dK; Wieczorem, o godz. 20.00., zapraszamy na Msze świętą i kolejne Nabożeństwo Fatimskie, z procesją Różańcową;

– w środę, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Tego dnia włączamy się w inicjatywę Dnia Modlitwy o pokój na Ukrainie, zaproponowaną przez Radę Konferencji Episkopatów Europy. W naszej parafii będziemy się modlili o pokój, o godz. 18.30, modlitwą różańcową. Zachęcamy i prosimy też o taka modlitwę w naszych domach rodzinnych.

– w czwartek wspomnienie  NMP Bolesnej;

– w piątek wspomnienie św. Korneliusza papieża i św. Cypriana bp

2) Na przyszłą niedzielę 18. września, przygotowujemy uroczystości i Mszę świętą polową, pamiętając o poległych i pomordowanych naszych parafianach w czasie II Wojny światowej, wspominając Wojtka Szczepaniaka. W razie niepogody Msza Święta i część patriotyczno-artystyczna odbędzie się będzie w naszym kościele, także o godz. 15.00.

Także za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca, zapraszamy po Mszy św. wieczornej na wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozważanie listów św. Pawła Apostoła, połączone ze śpiewem pieśni religijnych. 

3) Zapowiadamy, że  w sobotę 24.września br., będzie organizowany Pieszy Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż. Chętnych prosimy, aby zgłaszali się do ks. Karola;

Wcześniej, w sobotę 17 września 2022 r., jest możliwość uczestniczenia w pielgrzymce rowerowej na Święty Krzyż. Zbiórka na placu Św. Jana Pawła II, przy kieleckiej Katedrze o godz. 9.00.

4) Na 1. października br., zostało zapowiedziane doroczne spotkanie modlitewne Róż Żywego Różańca w Piotrkowicach Chmielnickich, w Sanktuarium MB Szkaplerznej u OO. Karmelitów. Pragniemy zorganizować wspólny wyjazd autokarem z naszej parafii. Zapisy i informacje u ks. Łukasza. Szczegóły podamy w najbliższe niedziele.

5) Zachęcamy do nabywania i lektury katolickiej prasy: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Misji dzisiaj, Apostolatu starszych i chorych.

6) Solenizantom i  jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszła do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Stefania SALETRA, lat 79, zam. ul. Zamojska;

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…