XXIV. NIEDZIELA ZWYKŁA, 17.09.2023r.

wrz 16, 2023

 1) Po wakacyjnej przerwie, zapraszamy dzisiaj, po Mszy świętej o godz. 11. 30., na  spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

2) W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

– jutro, 18. września modlimy się za wstawiennictwem  św. Stanisława Kostki, Patrona Polskiej Młodzieży;

– w środę wspomnienie świętych męczenników z Korei;

– w czwartek święto ŚW. Mateusza Apostoła i Ewangelisty;

 w sobotę wspomnienie Św. Ojca Pio z Pietralciny;

3) Dzisiaj pamiętamy o poległych i pomordowanych naszych parafianach w czasie II Wojny światowej. W porozumieniu z dyrekcją szkoły, która nosi też imię naszego ministranta i bohatera wojennego ruchu oporu, Wojtka Szczepaniaka, Msza Święta i część patriotyczno-artystyczna odbędzie się będzie w naszym kościele, o godz. 15.00. Będzie obecna także drużyna Obrony Terytorialnej wraz z pocztem sztandarowym.

Zrezygnowaliśmy z Mszy świętej polowej, ponieważ podejście na zbocze Pierściennicy dla wielu starszych, także kombatantów, jest już za trudne i męczące, dlatego delegacja młodzieży najpierw złoży w miejscu straceń i pomnika kwiaty i zapali symboliczne znicze pamięci, a harcerze zaciągną w kościele, przy tablicy pamiątkowej honorową wartę.

W tej Mszy świętej będziemy także pamiętali o zmarłej w czasie wakacji, byłej nauczycielce naszej szkoły P. Marii Paduszyńskiej.

4) Przypominamy, że  w sobotę 23.września br., jest organizowany Pieszy Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż. Wyruszymy trasą nr 3 z Piórkowa. Zapewniamy transport z Kielc do Piórkowa i z powrotem ze Św. Krzyża. Wyjazd z Kielc godz. 7:45, koszt – wpisowe z przejazdem – około 30 zł. Zapisy w zakrystii, u ks. Karola. 

5) Zachęcamy do nabywania i lektury katolickiej prasy: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Misji dzisiaj, Apostolatu starszych i chorych.

ZAPRASZAMY NA FILM PT: RAPORT PILECKIEGO. To historia wielkiego bohatera drugiej wojny światowej – rotmistrza Witolda Pileckiego, który po zakończeniu działań zbrojnych próbował przeciwstawiać się narzuconej Polsce sowieckiej dominacji.

SEANS 12 WRZEŚNIA, (WTOREK) O GODZ. 19:00., W KINIE MOSKWA, BILETY DLA NASZYCH PARAFIAN W CENIE 14 ZŁ.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszły do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Elżbieta KOŁODZIEJ,  lat 57., z ul. Pakosz;

+ Elżbieta WÓJCIK,  lat 82., z ul. Petyhorskiej;

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…