XXIX. Niedziela Zwykła, 16.X.2022r.

paź 15, 2022

Dzisiaj, w niedzielę upamiętniającą wybór kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową,  obchodzimy tzw. Dzień Papieski.  Modlimy się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i także dzisiaj jest prowadzona tradycyjna zbiórka do puszek, na stypendia szkolne dla zdolnej i niezamożnej młodzieży. Ministranci i młodzież z naszej parafii rozprowadzają papieskie kremówki z Wadowic. Bóg zapłać darczyńcom!

         Dzisiaj o 16.30., będziemy odmawiali Różaniec rozważając Tajemnice Światła. Zawdzięczamy je także naszemu papieżowi. Słuchając głosu papieża, św. Jana Pawła II i będziemy modlili się za Jego wstawiennictwem.

Także dzisiaj,zapraszamy, po Mszy św. wieczornej, na adorację Najświętszego Sakramentu i rozważanie listów św. Pawła Apostoła, połączone ze śpiewem pieśni religijnych. 

Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej, także w dni powszednie, po Mszy świętej o godz. 17.30; w niedziele, o godz. 16.30., przed Mszą św.

Jesteśmy wdzięczni rodzicom, babciom, dziadziusiom za przypominanie dzieciom oraz przychodzenie z nimi na modlitwę różańcową i pomoc w tej  modlitwie.

2) W liturgii Kościoła w rozpoczynającym się tygodniu:

– w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bp i męczennika;

– we wtorek święto św. Łukasza ewangelisty, patrona służby zdrowia. Dziękujemy Bogu za ofiarną pracę lekarzy, pielęgniarek i wszystkich służb, które posługują i troszczą się o chorych, cierpiących. W naszych modlitwach będziemy polecali orędownictwu świętego patrona ks. Łukasza i licznych solenizantów, którym patronuje. Msza święta w intencji ks.  Łukasza dzisiaj o godz. 8.00 i we wtorek o godz. 17.00.

– w czwartek będziemy się modlili za wstawiennictwem Św. Jana Kantego, patrona studentów i profesorów wyższych uczelni;

– w sobotę, 22. października, przypada samo wspomnienie liturgiczne Św. Jana Pawła II.

3) Zbliża się 1. listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny, kiedy szczególnie pamiętamy o naszych zmarłych w tzw. Wypominkach. Na prośbę parafian będziemy się modlili i czytali wypominki przed wszystkimi niedzielnymi mszami;

Na ławkach i przy wyjściu z kościoła są rozłożone kartki wypominkowe, które można zabrać do domów i wypisać imiona i nazwiska swoich zmarłych i w ciągu najbliższych dni przekazać je księżom. (Ofiara za wypominki roczne od jednej zmarłej osoby, jak za Mszę Świętą. Na półroczne, kwartalne czy jednorazowe w niedziele listopada, proporcjonalnie mniej).

Nowe wypominki rozpoczniemy czytać i modlić się za poleconych zmarłych, od niedzieli 06.listopada, br.

4) Przypominamy o prasie katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy także do kina i polecamy kolejny dobry film.

Przeszło 40 lat temu w małej, ukrytej pośród gór wiosce w Bośni zdarzyło się coś, co Kościół do tej pory próbuje w pełni zrozumieć. 24 czerwca 1981 roku grupa nastolatków miała doświadczyć mistycznego spotkania z Matką Bożą. Objawienia, jak twierdzili, miały się wielokrotnie powtarzać. Film „Medjugorie” to próba odkrycia fenomenu tego miejsca, nazywanego przez niektórych „przedsionkiem nieba”.

Zapraszamy na film MEDJUGORJE do kina MOSKWA. Seans w czwartek, 20 października o godz. 19.00. Bilety dla naszych parafian w cenie 12 zł. 

5) Solenizantom i  jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i otaczamy życzliwą modlitwą.

SZCZĘŚĆ BOŻE!