XXIX. Niedziela Zwykła, 22.X.2023r.

paź 21, 2023

 1)W dzisiejsza niedzielę rozpoczynamy  w naszym kościele modlitwy w ramach tzw. Tygodnia Misyjnego. Pragniemy ożywić we wszystkich ducha odpowiedzialności za dzieło misyjne Kościoła. Jutro, w poniedziałek, Różaniec o godz. 17.30 poprowadzą dzieci z naszej Grupy Przyjaciół Misji.

W przyszłą niedzielę, na zakończenie Tygodnia Misyjnego zbierzemy ofiarę na wsparcie naszych kieleckich misjonarzy i misjonarek, którzy posługują  na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Kamerunie, na Jamajce, w Peru, w Brazylii i w Kazachstanie. Będzie również można nabyć kalendarze poświęcone 25-ej rocznicy misji prowadzonej przez ks. Marka Bzinkowskiego na Jamajce.

Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej, także w dni powszednie, po Mszy świętej o godz. 17.30; a w niedziele, o godz. 16.30., przed Mszą św. Jesteśmy wdzięczni rodzicom, babciom, dziadziusiom za przypominanie dzieciom oraz przychodzenie z nimi na modlitwę różańcową i pomoc w tej  modlitwie.

Dzisiaj po mszy świętej wieczornej o godz. 17.00 spotkanie z rodzicami uczniów klas VII, którzy rozpoczną przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w 2024r.

Do dzisiaj można się jeszcze zapisać na 33-dniowe Rekolekcje przed zawierzeniem NMP. Szczegóły u ks. Adama

2) W liturgii Kościoła w rozpoczynającym się tygodniu:

– w sobotę, święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Zapraszamy na wspólna modlitwę z licznymi solenizantami, którym patronuje św. Tadeusz;

3) Zbliża się dzień 1. listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny, kiedy szczególnie pamiętamy o naszych zmarłych w tzw. Wypominkach. Na prośbę parafian będziemy się modlili i czytali wypominki przed wszystkimi niedzielnymi mszami;  Na ławkach i przy wyjściu z kościoła są rozłożone kartki wypominkowe, które można zabrać do domów i wypisać imiona i nazwiska swoich zmarłych i w ciągu najbliższych dni przekazać je księżom. (Ofiara za wypominki roczne od jednej zmarłej osoby, jak za Mszę Świętą. Na półroczne, kwartalne czy jednorazowe w niedziele listopada, proporcjonalnie mniej).

Nowe wypominki rozpoczniemy czytać i modlić się za poleconych zmarłych, od niedzieli 05.listopada, br.

4)Solenizantom i  jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i otaczamy modlitwą.

5) Zachęcamy do nabywania i lektury katolickiej prasy: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Misji dzisiaj, Apostolatu starszych i chorych.

6) Muzeum Diecezjalne w Kielcach, zaprasza dziś,  t.j. w niedziele 22.10.b.r., w godzinach  9.00  – 16.00, do obejrzenia wystawy Rok Zero. Świat w czasach Chrystusa. To ostatni dzień wystawy.

W przywracanie pamięci o naszym biskupie męczenniku, Czesławie Kaczmarku, wpisuje się konferencja naukowa: Biskup Czesław Kaczmarek – wierny syn Kościoła i Ojczyzny, która jest zaplanowana na sobotę 28 października, br. w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach. Rozpoczęcie o godz. 9.00. Zapraszamy.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszła do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Janina DUSZA, lat 86., z ul. Dygasińskiego;

        (pogrzeb jutro, w poniedziałek o godz. 13.00)

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…