XXV. Niedziela Zwykła, 18.09.2022r.

wrz 18, 2022

1)Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę świętą i modlitwę za poległych w czasie II. wojny światowej naszych parafian i pomordowanych w lesie obok skoczni. Ponieważ pogoda jest niesprzyjająca, całość uroczystości odbędzie się w kościele.

– Także dzisiaj, po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, połączoną z czytaniem listów św. Pawła i śpiewem pieśni religijnych.

2) W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

– we wtorek, 20. września,  przypada święto męczenników z Korei, św. Andrzeja Kim i jego towarzyszy;

– w środę święto, św. Mateusza Apostoła i ewangelisty

– w piątek wspomnienie św. O. Pio z Pietralciny, prezbitera;

3) Zapraszamy do udziału w  XXIII Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym na Święty Krzyż. Odbędzie się on w najbliższą sobotę 24 września. Wyruszymy trasą nr 5 z Bielin. To wyjątkowy szlak, prowadzący szczytami Pasma Bielińskiego oraz lasem bukowo-jodłowym. Wyjazd autokarem z Kielc o godz. 6:45. Zapisy do wtorku u ks. Karola. Koszt (wpisowe, ubezpieczenie i autokar) to około 30-40 zł, uzależniony od ilości chętnych.

4) Jest także propozycja udziału w OGÓLNOPOLSKIEJ PIELGRZYMCE MAŁŻEŃSTW I RODZIN NA JASNĄ GÓRĘ, w najbliższą niedzielę.  25 WRZEŚNIA 2022 R. Program na stronie internetowej.

5) Na 1. października br., zostało zapowiedziane doroczne spotkanie modlitewne Róż Żywego Różańca w Piotrkowicach Chmielnickich, w Sanktuarium MB Loretańskiej, u OO. Karmelitów. Pragniemy zorganizować wspólny wyjazd autokarem z naszej parafii. Zapisy i informacje u ks. Łukasza.

W programie spotkania miedzy innymi:

9.00  Koncert zespołu peruwiańskiego LOS COMPANIEROS

10.30  Konferencja „ Z Królową Różańca świętego modlimy się o pokój” – Ks. Michał Kacprzyk

11.30  Dziękczynienie za dar beatyfikacji błogosławionej Pauliny Jaricot – Ks. dr Maciej Będziński Dyrektor Krajowy PDM;

12.00 Wspólna modlitwa różańcowa

12.30 Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego

6) Na 8. października br., też w sobotę, o godz. 13.00., przygotowujemy pieszą pielgrzymkę do MB Fatimskiej w pobliskich Dyminach. Zakończenie o godz. 17.30., Mszą świętą z udziałem całego dekanatu Kielce Południe.

7) Zachęcamy do nabywania i lektury katolickiej prasy: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Misji dzisiaj, Apostolatu starszych i chorych.

8) Solenizantom i  jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszła do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Henryka JANASZEK, lat 85, z  ul. Chodkiewicza;

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…