XXV. NIEDZIELA ZWYKŁA, 24.09.2023r.

wrz 23, 2023

Sample

Św. Ojciec Pio

Dzisiaj po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu i rozważanie Listów św. Pawła Apostoła, połączone ze śpiewem pieśni religijnych. Adorację poprowadzi Wspólnota Rodzin naszej Parafii.

1) W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

– we wtorek święto poświęcenia naszej Bazyliki Katedralnej w Kielcach;

– w środę wspomnienie Św. Wincentego a Paulo;

– w czwartek wspomnienie Św. Wacława męczennika,

– w piątek święto, świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela;

– w sobotę wspomnienie Św. Hieronima bp i dK;

Od najbliższej niedzieli, 1. października, msze święte wieczorne będą już o godz. 17.00., Wcześniej, o 16.30., Modlitwa Różańcowa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.  W dni powszednie modlitwa różańcowa będzie o godz. 17.30., między mszami świętymi.

2) Za tydzień, w niedzielę 1. października br.,  na Mszy św. o godz. 11:30 poświęcimy różańce dzieciom przygotowującym się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. Po Eucharystii spotkanie formacyjne dla rodziców. Zapraszamy.

3) Na sobotę 7. października br., przygotowujemy już XV Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca. Spotkanie Sióstr i Braci odbędzie się w klasztorze Ojców Cystersów w Jędrzejowie. Zapisy na wyjazd autobusem do 1. października w zakrystii.

4) Na 14. października br., też w sobotę, o godz. 13.00., organizujemy naszą pieszą pielgrzymkę do MB Fatimskiej w pobliskich Dyminach. Zakończenie o godz. 17.30., Mszą świętą z udziałem całego dekanatu Kielce Południe.

5) Od dzisiaj, młodzież, która chce przystąpić do sakramentu bierzmowania w naszej parafii w 2024 roku, może odbierać w zakrystii tzw. deklaracje kandydata. Wypełnioną i podpisaną deklarację należy złożyć u ks. Adama do 22.października. Jednocześnie zapowiadamy, że spotkanie organizacyjne dla rodziców tych kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 22. października, po Mszy św. o godz. 17.00. Wszystkie informacje dostępne są na naszych stronach internetowych, oraz u ks. Adama.

Zapraszamy chłopców chętnych do służby przy ołtarzu. Szczegółowe informacje u ks. Adama.

6) Zapraszamy także do wzięcia udziału w 33-dniowych rekolekcjach przygotowujących do Aktu Zawierzenia siebie Jezusowi przez Maryję wg wskazań św. Ludwika Marii Grignon de Montfort. Rekolekcje odprawia się indywidualnie, korzystając z przygotowanych materiałów. W trakcie rekolekcji, jako pomoc formacyjną, proponujemy cztery spotkania w kościele. Dokonanie aktu zawierzenia planujemy w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia, dlatego rekolekcje rozpoczniemy spotkaniem organizacyjnym w naszym kościele w sobotę, 4 listopada, po wieczornej liturgii. Koszt podręczników – 40 zł. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Adama. Zapisy trwają do 22 października. Informacje można też znaleźć na stronie parafialnej  i fanpage’u parafii.

7) Zachęcamy do nabywania i lektury katolickiej prasy: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Misji dzisiaj, Apostolatu starszych i chorych.

Zapraszamy także na film pt. „DŹWIĘK WOLNOŚCI”. Były agent rządowy USA, rezygnuje z pracy, aby poświęcić swoje życie ratowaniu dzieci przed handlarzami żywym towarem.  SEANS W ŚRODĘ 4 PAŹDZIERNIKA O GODZ. 18:00 W KINIE MOSKWA. BILETY DLA NASZYCH PARAFIAN W CENIE 14 ZŁ.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszły do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Józef ZAWADZKI,  lat 83., z ul. Suchej;

+ Janusz FRYCZ,  lat 68., z ul. Buskiej;

+ Feliksa KLAMCZYŃSKA,  lat 97., z ul. Chodkiewicza;

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

Modlitwa za Synod

30 września 2023 w Rzymie odbędzie się ekumeniczne czuwanie modlitewne poprzedzające kolejny, rzymski etap Synodu o synodalności. W czuwaniu uczestniczyć będzie papież Franciszek oraz przedstawiciele różnych kościołów chrześcijańskich.  Na prośbę wystosowaną przez Ojca Świętego modlitwę poprowadzą bracia z Taizé, a zaproszeni do niej są młodzi ludzie z całego świata oraz wierni w kościołach lokalnych na wszystkich kontynentach.

Także w Kielcach pragniemy w tym samym czasie wspólnie modlić się śpiewem, trwać w ciszy i słuchać Słowa Bożego oraz prosić Ducha Świętego o dobre owoce Synodu.   

W imieniu dwóch grup synodalnych, pracujących nad pytaniami synodalnymi w ramach Centrum Duszpasterskiego WESOŁA54 oraz Klubu Inteligencji Katolickiej, zapraszamy na modlitwę do Kościoła Akademickiego Jana Pawła II przy ul. Wesołej 54 w sobotę (30 września), bezpośrednio po wieczornej Mszy świętej (ok. godz. 19.15).