XXVI. NIEDZIELA ZWYKŁA, 01.X.2023r.

wrz 30, 2023

Po Mszy świętej o godz. 8.00 spotkanie Sióstr i Braci Róż Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

1) Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11:30 poświęcimy różańce dzieciom przygotowującym się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. Po Eucharystii spotkanie formacyjne dla rodziców. Zapraszamy.

2) Od dzisiejszej niedzieli, 1. października, msze święte wieczorne są już o godz. 17.00., Wcześniej, o 16.30., Modlitwa Różańcowa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Tę modlitwę ofiarujemy dzisiaj prosząc o dar Bożego Miłosierdzia i nagrodę nieba dla śp. ks. Abpa. Stanisława Szymeckiego, przez 12. lat biskupa ordynariusza naszej, kieleckiej diecezji, który zmarł w tych dniach w Białymstoku i tam został pochowany.

Dziękujemy wszystkim, którzy modlili się i byli na uroczystościach pogrzebowych. Zapraszamy także do Bazyliki Katedralnej w Kielcach, w dniu 9 października br.(poniedziałek), na godz. 10.00, na Mszę św. w intencji Śp. Arcybiskupa Stanisława Szymeckiego, pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.  W dni powszednie modlitwa różańcowa będzie o godz. 17.30., między mszami świętymi.

3) W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

– w poniedziałek wspomnienie świętych Aniołów Stróżów;

– w środę wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu;

– w czwartek wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, Apostołki Miłosierdzia; – czwartek, 5. października, br., o godz. 16.00., zapraszamy na tzw. Godzinę Świętą, z możliwością modlitwy osobistej w ciszy;

– w piątek będziemy spowiadali od godz. 16.00., z racji I. piątku miesiąca; O 17.30., Różaniec i Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

– w sobotę wspomnienie NMP Różańcowej; Od 9.00 rano odwiedzimy naszych starszych i chorych parafian z posługą kapłańską. O godz. 16. 30 Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

4) Na najbliższą sobotę, przygotowujemy także doroczną Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca. Spotkanie Sióstr i Braci odbędzie się w klasztorze Ojców Cystersów w Jędrzejowie. Zapisy na wyjazd autobusem do 1. października w zakrystii.

5) 14. października br., też w sobotę, o godz. 13.00., organizujemy naszą pieszą pielgrzymkę do MB Fatimskiej w pobliskich Dyminach. Zakończenie o godz. 17.30., Mszą świętą z udziałem całego dekanatu Kielce Południe.

6) Młodzież, która chce przystąpić do sakramentu bierzmowania w naszej parafii w 2024 roku, może odbierać w zakrystii tzw. deklaracje kandydata. Wypełnioną i podpisaną deklarację należy złożyć u ks. Adama do 22.października. Jednocześnie zapowiadamy, że spotkanie organizacyjne dla rodziców tych kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 22. października, po Mszy św. o godz. 17.00. Wszystkie informacje dostępne są na naszych stronach internetowych, oraz u ks. Adama.

7) Zapraszamy do wzięcia udziału w 33-dniowych rekolekcjach przygotowujących do Aktu Zawierzenia siebie Jezusowi przez Maryję wg wskazań św. Ludwika Marii Grignon de Montfort. Rekolekcje odprawia się indywidualnie, korzystając z przygotowanych materiałów. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Adama. Zapisy trwają do 22 października.

8) Zachęcamy do nabywania i lektury katolickiej prasy: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Misji dzisiaj, Apostolatu starszych i chorych.

Zapraszamy także na film pt. „DŹWIĘK WOLNOŚCI”. Były agent rządowy USA, rezygnuje z pracy, aby poświęcić swoje życie ratowaniu dzieci przed handlarzami żywym towarem.  SEANS W ŚRODĘ 4 PAŹDZIERNIKA O GODZ. 18:00 W KINIE MOSKWA. BILETY DLA NASZYCH PARAFIAN W CENIE 14 ZŁ.

                                               SZCZĘŚĆ BOŻE