XXVII. Niedziela Zwykła, 02.10.2022r.

paź 1, 2022

1.Po Mszy świętej o godz. 8.00., spotkanie Sióstr i Braci Żywego Różańca i zmiana Tajemnic Różańcowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Także dzisiaj, na Mszy świętej o godz. 11.30., zostaną poświęcone różańce dla dzieci klas III, które rozpoczęły przygotowanie do I. Komunii świętej, w maju 2023r.

         Zapraszamy do wspólnej z dziećmi modlitwy różańcowej, w dni powszednie o godz. 17.30; w niedziele o godz. 16.30., przed Mszą św.

– Przypomnijmy w naszych rodzinach, że msze święte wieczorne, w miesiącu październiku, są już o godz. 17.00.

2) W liturgii Kościoła w rozpoczynającym się tygodniu:

– we wtorek wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu,

– w środę wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,

– czwartek, 6. października, br., o godz. 16.00., zapraszamy na tzw. Godzinę Świętą, z możliwością modlitwy osobistej w ciszy;

– w piątek wspomnienie NMP Różańcowej; Jest to równocześnie I. piątek miesiąca października. Będziemy spowiadali od godziny 16.00., Przypomnijmy w naszych rodzinach; szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież.

O godz. 17.00., pierwsza Msza święta, o 17.30 Różaniec z nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i o 18.00., druga msza święta.

W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 18:00, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z rozważaniami biblijnymi i śpiewem pieśni religijnych. Adorację poprowadzi Krąg Domowego Kościoła wraz rodzinami z naszej parafii.

3) Na  sobotę, 8. października przygotowujemy i zapraszamy na naszą tradycyjną, pieszą pielgrzymkę do MB Fatimskiej w Dyminach. Wyjście z naszego kościoła o godz. 13.00., następnie, na zboczu góry Pierściennicy, Droga Krzyżowa, ok. godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, potem wszystkie części modlitwy Różańcowej, ok. 17.30., Msza święta w Dyminach i procesja fatimska To będzie już 22., Pielgrzymka Fatimska przez nasz piękny las i góry. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Starszych i chorych parafian odwiedzimy także  w najbliższą sobotę, 8. października, od godz. 9.00.

4) Zachęcamy do nabywania i lektury katolickiej prasy: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Misji dzisiaj, Apostolatu starszych i chorych.

ZAPRASZAMY do Kina NA  FILM „JOHNNY”.
To oparta na prawdziwej historii opowieść o miłości do świata i do drugiego człowieka oraz o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę. Patryk dostaje ją od wyjątkowego księdza Jana Kaczkowskiego, chorego i pomagającego chorym. Nie podejrzewa nawet, jak to spotkanie odmieni jego życie.
SEANS W CZWARTEK 6 PAŹDZIERNIKA O GODZ. 19.00 W KINIE MOSKWA.
Bilety dla naszych Parafian w cenie 12 zł.

5) Solenizantom i  jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszła do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Pelagia KRÓLIKOWSKA, lat 74, z  ul. Ściegiennego;

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…