XXVII. NIEDZIELA ZWYKŁA, 08.X.2023r.

paź 7, 2023

1. Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową,  obchodzony jest tzw. Dzień Papieski.  Za tydzień, 15. października, w przeddzień wyboru papieża, będziemy się modlili za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i tego też dnia, zostanie przeprowadzona tradycyjna zbiórka do puszek, środków na stypendia szkolne dla zdolnej i niezamożnej młodzieży. Młodzież, ministranci z naszej parafii będą rozprowadzali papieskie kremówki z Wadowic. Bóg zapłać darczyńcom!

         Za tydzień, o 16.30., będziemy odmawiali Różaniec słuchając głosu papieża, św. Jana Pawła II i modlili się za Jego wstawiennictwem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, także w dni powszednie, po Mszy świętej o godz. 17.30; w niedziele, o godz. 16.30., przed Mszą św.

Dziękujemy rodzicom, babciom i dziadziusiom za uczenie modlitwy  oraz przychodzenie z dziećmi na modlitwę różańcową i pomoc w tej  modlitwie.

– Pamiętajmy, że  msze święte wieczorne, w miesiącu październiku, są już o godz. 17.00.

2) W liturgii Kościoła w rozpoczynającym się tygodniu:

– jutro, w poniedziałek 9. października, wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka patrona naszej diecezji;

– w piątek, 13. października, wspomnienie  św. O. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. Pierwsza Msza święta o godz. 17.00 i następnie Różaniec, na który szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Tego dnia, o godz. 19.00 zapraszamy także na Msze świętą i ostatnie w tym roku  Nabożeństwo Fatimskie. Prosimy zabierzcie lampiony.

– w sobotę,, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej – dzień wdzięczności naszym nauczycielom. Będziemy pamiętali o nich w naszych modlitwach, zapraszając o godzinie 17.00., na Mszę świętą i Różaniec ofiarowany w ich intencji.

14. października br., w sobotę, o godz. 13.00., organizujemy także naszą pieszą pielgrzymkę do MB Fatimskiej w pobliskich Dyminach. Zakończenie o godz. 17.30., Mszą świętą z udziałem całego dekanatu Kielce Południe.

– w niedzielę, 15. października, br. obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. To czas szczególnej pamięci o najmłodszych zmarłych, których bliscy, często nawet ich nie poznali. Msza św. w intencji dzieci utraconych i ich rodziców zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 10:00. Następnie o godz. 16:30 odmówimy różaniec za te dzieci oraz za ich najbliższych. 

3) W czwartą niedzielę miesiąca, 22. października, br., rozpoczniemy kolejny Tydzień Misyjny. 

4) W październiku rozpoczął się Nowy Rok Akademicki. Zachęcamy i zapraszamy studentów do podjęcia formacji w ramach wspólnot akademickich, którymi na naszych kieleckich Wyższych Uczelniach opiekują się duszpasterze akademiccy. Bliższe informacje o spotkaniach, w ramach Duszpasterstwa Akademickiego są wywieszone na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej lub bezpośrednio u duszpasterzy. ZAPRASZAMY.

5)Solenizantom i  jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i otaczamy modlitwą.

6) Zachęcamy do nabywania i lektury katolickiej prasy: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Misji dzisiaj, Apostolatu starszych i chorych.

                                               SZCZĘŚĆ BOŻE