XXVIII. Niedziela Zwykła, 09.X. 20022r.

paź 8, 2022

1. Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową,  obchodzony jest tzw. Dzień Papieski.  Przypominają nam o tym nasi biskupi w liście pasterskim. Za tydzień, 16. października, dokładnie w dzień wyboru papieża, też będziemy się modlili za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i tego dnia, zostanie przeprowadzona tradycyjna zbiórka do puszek, środków na stypendia szkolne dla zdolnej i niezamożnej młodzieży. Młodzież, ministranci z naszej parafii będą rozprowadzali papieskie kremówki z Wadowic. Bóg zapłać darczyńcom!

         Dzisiaj o 16.30., będziemy odmawiali Różaniec słuchając głosu papieża, św. Jana Pawła II i modlili się za Jego wstawiennictwem.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, także w dni powszednie, po Mszy świętej o godz. 17.30; w niedziele, o godz. 16.30., przed Mszą św.

Jesteśmy wdzięczni rodzicom, babciom, dziadziusiom za przypominanie dzieciom oraz przychodzenie z nimi na modlitwę różańcową i pomoc w tej  modlitwie.

– Przypomnijmy w naszych rodzinach, że msze święte wieczorne, w miesiącu październiku, są już o godz. 17.00.

2) W liturgii Kościoła w rozpoczynającym się tygodniu:

– w czwartek, wspomnienie liturgiczne Św. O. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. Pierwsza Msza święta o godz. 17.00 i następnie Różaniec, na który szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Tego dnia, o godz. 19.00 zapraszamy na drugą Msze świętą i ostatnie w tym roku  Nabożeństwo Fatimskie. Prosimy zabierzcie lampiony.

– piątek, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej – dzień wdzięczności naszym nauczycielom. Będziemy pamiętali o nich w naszych modlitwach, zapraszając o godzinie 17.00., na Mszę świętą i Różaniec ofiarowany w ich intencji.

– w sobotę 15. października, br., będziemy się modlili za wstawiennictwem Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dK;

Tego dnia obchodzimy także Dzień Dziecka Utraconego. To czas szczególnej pamięci o najmłodszych zmarłych, których bliscy, często nawet ich nie poznali. Msza św. w intencji dzieci utraconych i ich rodziców zostanie odprawiona w naszym kościele w sobotę o godz. 17:00. Następnie o godz. 17:30 odmówimy różaniec za te dzieci oraz za ich najbliższych. 

3) Za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca zapraszamy, po Mszy św. wieczornej, na adorację Najświętszego Sakramentu i rozważanie listów św. Pawła Apostoła, połączone ze śpiewem pieśni religijnych. 

4) Solenizantom i  jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i otaczamy modlitwą.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odszedł do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Stanisław BURAS, lat 86, z  ul. Buskiej;

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…