XXVIII. NIEDZIELA ZWYKŁA, 15.X.2023r. Dzień Papieski.

paź 15, 2023

1) Dzisiaj, w niedzielę upamiętniającą wybór kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową,  obchodzimy tzw. Dzień Papieski.  Modlimy się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Także dzisiaj jest prowadzona tradycyjna zbiórka do puszek, na stypendia szkolne dla zdolnej i niezamożnej młodzieży. Ministranci i młodzież z naszej parafii rozprowadzają również papieskie kremówki z Wadowic. Bóg zapłać darczyńcom!

         O 16.30., będziemy odmawiali Różaniec rozważając Tajemnice Światła. Zawdzięczamy je także naszemu papieżowi. Słuchając głosu papieża, św. Jana Pawła II i będziemy modlili się za Jego wstawiennictwem.

Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej, także w dni powszednie, po Mszy świętej o godz. 17.30; w niedziele, o godz. 16.30., przed Mszą św.

Jesteśmy wdzięczni rodzicom, babciom, dziadziusiom za przypominanie dzieciom oraz przychodzenie z nimi na modlitwę różańcową i pomoc w tej  modlitwie.

2) W liturgii Kościoła w rozpoczynającym się tygodniu:

– jutro w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi śląskiej

we wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bp i męczennika;

– w środę, święto św. Łukasza ewangelisty, patrona służby zdrowia. Dziękujemy Bogu za ofiarną pracę lekarzy, pielęgniarek i wszystkich służb, które posługują i troszczą się o chorych, cierpiących.

– w piątek będziemy się modlili za wstawiennictwem Św. Jana Kantego, patrona studentów i profesorów wyższych uczelni;

– w niedzielę, 22. października, przypada samo wspomnienie liturgiczne Św. Jana Pawła II. Tego dnia rozpoczniemy kolejny Tydzień Misyjny, modląc się i wspierając naszych misjonarzy, na zakończenie tygodnia misyjnego. 

3) Powoli zbliża się dzień 1. listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny, kiedy szczególnie pamiętamy o naszych zmarłych w tzw. Wypominkach. Na prośbę parafian będziemy się modlili i czytali wypominki przed wszystkimi niedzielnymi mszami;  Na ławkach i przy wyjściu z kościoła są rozłożone kartki wypominkowe, które można zabrać do domów i wypisać imiona i nazwiska swoich zmarłych i w ciągu najbliższych dni przekazać je księżom. (Ofiara za wypominki roczne od jednej zmarłej osoby, jak za Mszę Świętą. Na półroczne, kwartalne czy jednorazowe w niedziele listopada, proporcjonalnie mniej).

Nowe wypominki rozpoczniemy czytać i modlić się za poleconych zmarłych, od niedzieli 05.listopada, br.

4)Solenizantom i  jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i otaczamy modlitwą.

5) Zachęcamy do nabywania i lektury katolickiej prasy: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Misji dzisiaj, Apostolatu starszych i chorych.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszli do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Arkadiusz SPERKA, lat 63., z ul. Rybnej;

+ Stefania KARYŚ, lat 92., z ul. Ks. Ściegiennego;

+ Anita ŁOSAK, lat 56., z ul. Sobieskiego;

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…