XXX. Niedziela Zwykła, 23.10.2022r.

paź 25, 2022

1)W dzisiejsza niedzielę rozpoczynamy  w naszym kościele modlitwy w ramach tzw. Tygodnia Misyjnego. Pragniemy ożywić we wszystkich ducha odpowiedzialności za dzieło misyjne Kościoła. We wtorek Różaniec o godz. 17.30 poprowadzą dzieci z naszej Grupy Przyjaciół Misji.

W przyszłą niedzielę, na zakończenie Tygodnia Misyjnego zbierzemy ofiarę na wsparcie naszych kieleckich misjonarzy i misjonarek, którzy posługują  na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Kamerunie, Tanzanii, na Jamajce, w Peru, w Brazylii i w Kazachstanie.

Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej, także w dni powszednie, po Mszy świętej o godz. 17.30; w niedziele, o godz. 16.30., przed Mszą św. Jesteśmy wdzięczni rodzicom, babciom, dziadziusiom za przypominanie dzieciom oraz przychodzenie z nimi na modlitwę różańcową i pomoc w tej  modlitwie.

2) W liturgii Kościoła w rozpoczynającym się tygodniu:

– w piątek, święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Zapraszamy na wspólna modlitwę z licznymi solenizantami, którym patronuje św. Tadeusz;

3) Zbliża się 1. listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny, kiedy szczególnie pamiętamy o naszych zmarłych w tzw. Wypominkach. Na prośbę parafian będziemy się modlili i czytali wypominki przed wszystkimi niedzielnymi mszami;

Na ławkach i przy wyjściu z kościoła są rozłożone kartki wypominkowe, które można zabrać do domów i wypisać imiona i nazwiska swoich zmarłych i w ciągu najbliższych dni przekazać je księżom. Nowe wypominki rozpoczniemy czytać i modlić się za poleconych zmarłych, od niedzieli 06.listopada, br.

4) Solenizantom i  jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i otaczamy modlitwą.

                                                                            SZCZĘŚĆ BOŻE!