XXX. Niedziela Zwykła. 29.X.2023r.

paź 28, 2023

  1) W tych dniach zakończymy październikowe Nabożeństwa Różańcowe o godz. 17.30. Zapraszamy dalej  do wspólnej modlitwy różańcowej w rodzinach i naszym kościele o 16.30. Dzisiaj, po Mszy świętej wieczornej zapraszamy razem ze wspólnotą domowego Kościoła na wspólna modlitwę adoracyjna tekstami Pisma świętego i pieśniami religijnymi.

We wtorek o godz. 18.30., po wieczornej Mszy świętej, w ramach tzw. „Nocy Świętych”, zapraszamy na nabożeństwo i wspólną modlitwę adoracyjną przy Najświętszym Sakramencie i relikwiach świętych, które mamy w naszym kościele: św. Maksymiliana Kolbe, św. Rafała Kalinowskiego. Św. Urszuli Ledóchowskiej Bł. ks. Jerzego Popiełuszki i Bł. Michała Sopoćki, Bł. Karoliny Kózkówny. Będą też inne relikwie świętych, których krótko przedstawimy i możliwość indywidualnej modlitwy w ciszy, do godz. 20.00. ZAPRASZAMY!

2) W środę, 1. listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia, w naszym kościele, msze święte tylko do południa, o godz. 8.00; 10.00 i 11.30. 01 listopada 2023 roku Biskupi naszej diecezji będą sprawowali Msze święte: Na Cmentarzu na „Piaskach” o godz. 11.00 – Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego; Na Cmentarzu na Cedzynie o godz. 12.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Mariana Florczyka; Na Cmentarzu „Nowym” o godz. 11.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Kalety; Na Cmentarzu „Starym” o godz. 13.00 – Msza św. – przewodniczy kapłan z parafii katedralnej. Wszystkie Msze święte na cmentarzach poprzedzone będą procesją. Przypominamy, że Uroczystość Wszystkich Świętych należy do tzw. świąt nakazanych, które zobowiązują nas do udziału we Mszy św.! Samo nawiedzenie cmentarza nie spełnia tego obowiązku!  Po południu, zapraszamy na indywidualną modlitwę na naszych cmentarzach, także aby uzyskać odpusty, które mogą być ofiarowane za zmarłych. (Nie ma mszy świętej o godz. 17.00.).

3) W czwartek, 2. listopada, w DZIEŃ ZADUSZNY, Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 12.00; O 16.00. GODZINA ŚWIĘTA,  o 16.30.,Różaniec i o 17.00  Msza święta z procesją i modlitwą za zmarłych wokół kościoła.  O godz. 18.00, kolejna Msza święta. W tych dniach szczególnie pamiętamy o naszych zmarłych w tzw. Wypominkach. Na prośbę parafian będziemy modlili się i czytali wypominki przed wszystkimi niedzielnymi mszami; Na ławkach i przy wyjściu z kościoła są dalej rozłożone kartki wypominkowe, które można zabrać do domów i wypisać imiona i nazwiska swoich zmarłych i w ciągu najbliższych dni przekazać je księżom. Nowe wypominki rozpoczniemy czytać i modlić się za poleconych zmarłych, od niedzieli 05.listopada, br.

4) Piątek jest pierwszym w miesiącu listopadzie. Będziemy spowiadali od godz. 16.00, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, o 16.30 Różaniec, następnie Msza święta o godz. 17.00, i Nabożeństwo ku czci NSPJ, oraz druga Msza święta.

– w pierwszą sobotę miesiąca, o godz. 9.00., udamy się z posługą duszpasterską do chorych i starszych parafian. Nabożeństwo ku czci NSNMP będzie tego dnia, o godz. 16.00, przed Mszą świętą wieczorną.

– w sobotę przypada też, wspomnienie liturgiczne Św. Karola Boromeusza. To także dzień imienin wielu solenizantek i solenizantów, którym patronuje święty Karol; Będziemy pamiętali i modląc się, złożymy życzenia także naszemu ks. Karolowi.( w najbliższą niedzielę 5. listopada Mszę świętą o godz. 8.00., w intencji ks. Karola zamówiły Róże Różańcowe Apostolat Maryjny i Krąg Biblijny).).

– W sobotę, 4 listopada, po Mszy o godz. 18.00, spotkanie organizacyjne dla uczestników rekolekcji przed zawierzeniem NMP.

5) Na 10. listopada, br.,  została zaplanowana pielgrzymka naszego dekanatu Kielce -Południe do sanktuarium Bł. Wincentego Kadłubka, patrona naszej diecezji. Wyjazd przewidziany jest o godz. 19.00 a powrót ok. 23.00. Ojcowie Cystersi przekażą nam wtedy relikwie Bł. Wincentego. Zapisy chętnych na ten wieczorny wyjazd i modlitwę w zakrystii.

6) Dzisiaj, na zakończenie Tygodnia Misyjnego zbierzemy dodatkową ofiarę do puszek na wsparcie naszych kieleckich misjonarzy i misjonarek. Dziękujemy tym wszystkim, którzy tydzień temu wsparli Dzieło Misyjne ofiarą do koszyczków. Bóg zapłać!

7) Zachęcamy do nabywania i lektury katolickiej prasy:

                                                                       SZCZĘŚĆ BOŻE!