XXXI. Niedziela Zwykła, 05.XI. 2023r.

lis 5, 2023

 1) Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:30 zapraszamy na spotkanie formacyjne rodziców dzieci kl. III, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św.

Także dzisiaj jak i we wszystkie niedziele listopada, zapraszamy o godz. 16.30 na Nabożeństwo Różańcowe, w czasie którego będziemy się modlili za naszych zmarłych parafian i polecanych w tzw. wypominkach jednorazowych.

2) W Liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

W czwartek, święto rocznicy poświęcenia Bazyliki na Lateranie w Rzymie;

– w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego papieża i dK; Na ten dzień została zaplanowana także pielgrzymka naszego dekanatu Kielce -Południe, do sanktuarium Bł. Wincentego Kadłubka, patrona naszej diecezji. Wyjazd w piątek o godz. 18.30 a powrót ok. 24.00. Ojcowie Cystersi przekażą nam wtedy relikwie Bł. Wincentego. Zapisy chętnych na ten wieczorny wyjazd i modlitwę w zakrystii.  

– w sobotę, 11. listopada, przypada,  już 105. rocznica Odzyskania Niepodległości w 1918 roku. Wspominamy i modlimy się za bohaterów tych ważnych wydarzeń, którzy na ołtarzu wolności Ojczyzny złożyli swoje życie, zdolności, młodość i szczęście. Zapraszamy wszystkich, do wspólnej modlitwy za Ojczyznę. Ponieważ jest to dzień wolny od pracy, porządek Mszy świętych będzie następujący: pierwsza Msza święta godz. o 8.00, następnie o 10.00 i po południu, o godz. 16.30 – Różaniec za poległych w obronie Niepodległości Ojczyzny. Różaniec poprowadzą i będą się modlili z nami mężczyźni z ruchu Wojowników Maryi, którymi opiekuje się ks. Adam. Następnie  Msza święta o godz. 17.00;

3) Za trzy tygodnie, 26 listopada br. będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W niedzielę tej Uroczystości będzie z nami ks. Biskupa Marian Florczyk, który w tym roku przeprowadza także wizytację parafii naszego Dekanatu Kielce – Południe. Szczegóły dnia wizytacyjnego i naszego Odpustu podamy jeszcze w najbliższe niedziele. Do tego wydarzenia przygotujmy się przez 9-dniową nowennę, która rozpocznie się w piątek, 17 listopada, o godz. 17.00.,  i potrwa do soboty, 25 listopada., br.

4) Rozpoczęliśmy modlitwę za zmarłych, według nowych tzw. wypominków. Ewentualne nieścisłości czy błędy w brzmieniu nazwisk i imion prosimy zgłaszać w zakrystii. Można nadal zamawiać wypominki roczne, półroczne lub kwartalne.

5) Przypominamy o prasie katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odszedł do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Marek KULESZA,  lat 71., z ul. ks. Ściegiennego;

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

PROGRAM CZUWANIA MODLITEWNEGO W JĘDRZEJOWIE , 10. XI.2023r.:

Godz. 19.30 – Rozpoczęcie i słowo powitania – O. Opat/o. Proboszcz
Godzinki ku czci bł. Wincentego Kadłubka

Godz. 20.15 – Konferencja o bł. Wincentym

Godz. 21.00 – Apel

Przerwa na poczęstunek

Godz. 22.00 – Nabożeństwo z relikwiami

Godz. 22.40 – Przygotowanie do Mszy św.

Godz. 23.00 – Msza św. z błogosławieństwem relikwiami