XXXI. Niedziela Zwykła, 30.X.2022r.

paź 29, 2022

1) Jutro, ostatnie w październiku Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.30. Zapraszamy dalej  do wspólnej modlitwy różańcowej.

Także jutro o godz. 18.30., po wieczornej Mszy świętej, w ramach tzw. „Nocy Świętych”, zapraszamy na wspólną modlitwę adoracyjną przy Najświętszym Sakramencie i relikwiach świętych, które mamy w naszym kościele: św. Maksymiliana Kolbe, św. Rafała Kalinowskiego. Św. Urszuli Ledóchowskiej Bł. ks. Jerzego Popiełuszki i Bł. ks. Michała Sopoćki, Bł. Karoliny Kózkówny. Możliwość indywidualnej modlitwy w ciszy do godz. 20.00.

2) We wtorek, 1. listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia, w naszym kościele, msze święte tylko do południa, o godz. 8.00; 10.00 i 11.30. 01 listopada 2022 roku Biskupi naszej diecezji będą sprawować Msze św. z procesją na cmentarzu: Biskup Jan Piotrowski – 11.45 procesja – Msza św. CMENTARZ CEDZYNA;  Biskup Marian Florczyk – 11.00 Msza św. poprzedzona procesją CMENTARZ NA PIASKACH W KIELCACH; Biskup Andrzej Kaleta – 11.00 Msza św. poprzedzona procesją CMENTARZ NOWY W KIELCACH. Po południu, zapraszamy na indywidualną modlitwę na naszych cmentarzach, także aby uzyskać odpusty, które mogą być ofiarowane za zmarłych. (Nie ma mszy świętej o godz. 17.00.).

3) W środę, 2. listopada, w Dzień Zaduszny, Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 12.00; Różaniec za zmarłych z tzw., wypominek jednorazowych tego dnia o godz. 16.30. i o 17.00  Msza święta z procesją i modlitwą za zmarłych wokół kościoła.  O godz. 18.00, kolejna Msza święta.

W tych dniach szczególnie pamiętamy o naszych zmarłych w tzw. Wypominkach. Na prośbę parafian będziemy modlili się i czytali wypominki przed wszystkimi niedzielnymi mszami;

Na ławkach i przy wyjściu z kościoła są rozłożone kartki wypominkowe, które można zabrać do domów i wypisać imiona i nazwiska swoich zmarłych i w ciągu najbliższych dni przekazać je księżom. Nowe wypominki rozpoczniemy czytać i modlić się za poleconych zmarłych, od niedzieli 06.listopada, br.

– W czwartek, który jest pierwszym w miesiącu,  zapraszamy o godz. 16.00; tzw., GODZINĘ ŚWIĘTĄ i Adorację Eucharystyczną w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego;  Po Mszy świętej o godz. 17.00., Różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i druga msza o godz. 18.00.

– w piątek, wspomnienie liturgiczne Św. Karola Boromeusza. To także dzień imienin wielu solenizantek i solenizantów, którym patronuje święty Karol; Będziemy pamiętali i modląc się, złożymy życzenia także naszemu ks. Karolowi.( także w najbliższą niedzielę).

Piątek jest także pierwszym w miesiącu listopadzie. Będziemy spowiadali od godz. 16.00, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, następnie Msza święta o godz. 17.00, potem Różaniec i Nabożeństwo ku czci NSPJ, oraz druga Msza święta i Adoracja Eucharystyczna prowadzona przez wspólnotę Domowego Kościoła naszej parafii.

– w pierwszą sobotę miesiąca, o godz. 9.00., udamy się z posługą duszpasterską do chorych i starszych parafian. Nabożeństwo ku czci NSNMP będzie tego dnia, o godz. 16.00, przed Mszą świętą wieczorną.

4) W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30 zapraszamy na spotkanie formacyjne rodziców dzieci kl. III, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św.

5) Przypominamy o prasie katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Dziś, wyjątkowo w niedzielę, w Muzeum Diecezjalnym, przy Kurii Diecezjalnej w Kielcach, można zobaczyć bardzo cenny obraz Jana Brueghla Starszego „Madonna z Dzieciątkiem – Jezus w girlandzie kwiatów”. W ciągu roku, jedyny taki obraz w Polsce, znajduje się w klasztorze sióstr Norbertanek w Ibramowicach. Ekspozycja czynna w godzinach od 9.00 do 16.00.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odszedł do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Kamil CIESIELSKI, lat 34., z ul. Rajtarskiej;

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…