XXXII. Niedziela Zwykła, 06.XI. 2022r.

lis 5, 2022

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:30 zapraszamy na spotkanie formacyjne rodziców dzieci kl. III, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św.

Także dzisiaj i we wszystkie niedziele listopada, zapraszamy o godz. 16.30 na Nabożeństwo Różańcowe, w czasie którego będziemy się modlili za naszych zmarłych parafian i polecanych w tzw. wypominkach jednorazowych.

2) W Liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

W środę, święto rocznicy poświęcenia Bazyliki na Lateranie w Rzymie;

– w czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego papieża i dK;

– w piątek, 11. listopada, przypada,  już 104. rocznica Odzyskania Niepodległości w 1918 roku. Wspominamy i modlimy się za bohaterów tych ważnych wydarzeń, którzy na ołtarzu wolności Ojczyzny złożyli swoje życie, zdolności, młodość i szczęście. Zapraszamy wszystkich, do wspólnej modlitwy za Ojczyznę. Ponieważ jest to dzień wolny od pracy, porządek Mszy świętych będzie następujący: pierwsza Msza święta godz. o 10.00, następnie o 11.30 i po południu, o godz. 16.30 – Różaniec za poległych w obronie Niepodległości Ojczyzny oraz Msza święta o godz. 17.00;

Tego dnia Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski, udziela wszystkim wiernym przebywającym na terenie Diecezji Kieleckiej dyspensy od konieczności zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek.

– 20 listopada br. będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Do tego wydarzenia przygotujmy się przez 9-dniową nowennę, która rozpocznie się w piątek, 11 listopada (w Święto Niepodległości) o godz. 17.00.,  i potrwa do soboty, 19 listopada., br.

w sobotę, wspomnienie Św. Jozafata Kuncewicza, bp i męczennika;

3) Rozpoczęliśmy modlitwę za zmarłych, według nowych tzw. wypominków. Ewentualne nieścisłości czy błędy w brzmieniu nazwisk i imion prosimy zgłaszać w zakrystii. Można nadal zamawiać wypominki roczne, półroczne lub kwartalne.

4) W najbliższą niedzielę, w całej Polsce, także w naszej parafii, będziemy obchodzili Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku modlimy się szczególnie za braci chrześcijan w dotkniętym różnymi tragediami kraju, jakim jest Ukraina. Prosimy o wsparcie tamtejszych chrześcijan modlitwą i ofiarą składaną do puszek, w przyszłą niedzielę, przy wyjściu z kościoła.

5) Przypominamy o prasie katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła.

6) Drogim Parafianom i Gościom, życzymy błogosławionej niedzieli, miłego świętowania w gronie rodzinnym. Obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice, wypraszamy Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia. Zawierzmy się Matce Najświętszej.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszli  do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Stefan BRACHA, lat 63, z ul. Mahometańskiej;

+ Jarosław SZWAGIERCZK, lat 66, z ul. Kordeckiego;

+ Regina STĘPIEŃ, lat 90, z Alei na Stadion;

(Pogrzeb we wtorek o godz. 14.00)

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…