XXXII. Niedziela Zwykła, 12.XI. 2023r.

lis 11, 2023

1) Dzisiaj, jak i we wszystkie niedziele listopada, zapraszamy o godz. 16.30 na Nabożeństwo Różańcowe, w czasie którego będziemy się modlili za naszych polecanych w tzw. wypominkach jednorazowych

2) Obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Za tydzień, prosimy o wsparcie tych sióstr i braci chrześcijan modlitwą i ofiarą składaną do puszek,  przy wyjściu z kościoła. Caritas naszej diecezji przekaże tę ofiarę solidarności chrześcijanom w Palestynie, Libanie i Syrii, gdzie trwa wojna. Bóg zapłać darczyńcom.

3) W Liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

– w poniedziałek wspomnienie pierwszych polskich męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystna;

– w piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;

– w sobotę, wspomnienie, Bł. Karoliny Kózkówny, dz. i męczennicy.

4) W sobotę, 18 listopada, po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w 2024r. (grupa II.), natomiast w niedzielę, po Mszy św. o 17.00 spotkanie grupy I. – bierzmowanie w tym roku.

W czwartek, po Mszy św. o godz. 18.00, spotkanie rekolekcyjne dla osób uczestniczących w przygotowaniu do zawierzenia siebie Maryi.

5) Za dwa tygodnie, 26 listopada br. będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W niedzielę tej Uroczystości będzie z nami ks. Biskupa Marian Florczyk, który w tym roku przeprowadza także wizytację parafii naszego Dekanatu Kielce – Południe. Do tego wydarzenia przygotujmy się przez 9-dniową nowennę, którą rozpoczniemy w piątek, 17 listopada, o godz. 17.00.,  i potrwa do soboty, 25 listopada., br.

6) Rozpoczęliśmy modlitwę za zmarłych, według nowych tzw. wypominków. Ewentualne nieścisłości czy błędy w brzmieniu nazwisk i imion prosimy zgłaszać w zakrystii. Można nadal zamawiać wypominki roczne, półroczne lub kwartalne.

7) Przypominamy o prasie katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła.      

 SZCZĘŚĆ BOŻE!