XXXIII. Niedziela Zwykła 13.XI. 2022r.

lis 12, 2022

1) Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Prosimy o wsparcie tych sióstr i braci chrześcijan modlitwą i ofiarą składaną do puszek,  przy wyjściu z kościoła.

We wszystkie niedziele listopada, zapraszamy o godz. 16.30 na Nabożeństwo Różańcowe, w czasie którego będziemy się modlili za naszych zmarłych parafian i polecanych w tzw. wypominkach jednorazowych.

2) W Liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

– w czwartek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;

– w piątek, wspomnienie, Bł. Karoliny Kózkówny, dz. i męczennicy.

w sobotę, wspomnienie Bł. Salomei zakonnicy;

3) Przygotowujemy się duchowo, przez modlitwę Nowenny, do naszej parafialnej uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata oraz do poświęcenia naszych wspólnot rodzinnych, parafii i całej Ojczyzny, Jezusowi Chrystusowi Królowi i Panu.

W przyszłą niedzielę, w uroczystość odpustową naszemu modlitewnemu dziękczynieniu, będzie przewodniczył  ks. profesor Przemysław Kantyka profesor teologii KUL i naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Po odpustowej Sumie, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Chrystusa Króla i jeżeli pozwoli pogoda tradycyjna procesja eucharystyczna wokół kościoła.

         O godz. 16.30 zapraszamy na modlitwę Różańcową za zmarłych parafian i budowniczych naszego kościoła;

Także tego dnia, po Mszy Świętej wieczornej, ok. godz. 18.00 rozpocznie się modlitwa uwielbienia i dziękczynienia za obecność Chrystusa Króla w naszej parafialnej wspólnocie, przygotowana przez Wspólnotę Rodzin w naszej parafii. Wszystkich na to modlitewne spotkanie zapraszamy.

4)  Dwie propozycje z dziedziny kultury. W najbliższy czwartek 17. listopada o godz. 17.00 w Muzeum Diecezjalnym w Kielcach odbędzie się kolejne spotkanie na temat: „Krzysztof Kieślowski. Kino pytań o Boga”.  Wstęp wolny zapraszamy! 

Zapraszamy także na film pt. „Prorok”. To film fabularny o Kardynale Wyszyńskim – prymasie Polski, który po trzech latach internowania przez władze komunistyczne ponownie staje na czele Kościoła w Polsce. „Prorok” opowiada historię prymasa, przywódcy duchowego i wizjonera, który pertraktuje z władzami komunistycznymi, by wynegocjować więcej praw dla Kościoła i uciemiężonego narodu. Seans w czwartek 17 listopada o godz. 19.00. Bilety dla naszych Parafian w cenie 12 zł. 

 Przypominamy o prasie katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła.

5) Drogim Parafianom i Gościom, życzymy błogosławionej niedzieli, miłego świętowania w gronie rodzinnym. Obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice, wypraszamy Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia. Zawierzmy się Matce Najświętszej.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odszedł do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Marian PRZYGODZKI, lat 91, z ul. Sobieskiego;

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…