XXXIII. Niedziela Zwykła, 19.XI.2023r.

lis 19, 2023

1) Dzisiaj, jak i we wszystkie niedziele listopada, zapraszamy o godz. 16.30 na Nabożeństwo Różańcowe, w czasie którego będziemy się modlili za naszych zmarłych polecanych w tzw. wypominkach jednorazowych

– po Mszy św. o 17.00 spotkanie grupy I. – Bierzmowanie w tym roku.

2) Pamiętamy w naszych modlitwach o chrześcijanach w ramach tzw.  Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzisiaj, prosimy o wsparcie tych sióstr i braci chrześcijan modlitwą i ofiarą składaną do puszek,  przy wyjściu z kościoła. Caritas naszej diecezji przekaże tę ofiarę solidarności chrześcijanom w Palestynie, Libanie i Syrii, gdzie trwa wojna. Bóg zapłać darczyńcom.

3) W Liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

– w poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego;

– we wtorek wspomnienie Ofiarowania NMP;

w środę wspomnienie św. Cecylii dziewicy i męczennicy patronki muzyki i śpiewu kościelnego;

w czwartek wspomnienie św. Klemensa, papieża i męczennika;

– w piątek wspomnienie świętych męczenników z Wietnamu, św. Andrzeja Dung Lac i towarzyszy;

– w sobotę, wspomnienie, św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

4) Za tydzień, 26 listopada br. będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Naszym uroczystościom  będzie przewodniczył o godz. 10.00 i 11.30., ks. Biskup Marian Florczyk. Na godz. 10.00 zapraszamy przede wszystkim rodziny a o 11.30 młodzież i dzieci, którym ks. Biskup udzieli szczególnego błogosławieństwa. Po sumie o 11.30, przewidujemy wystawienie Najświętszego Sakramentu i ponowienie Aktu Ofiarowania się Chrystusowi Królowi.

Ksiądz Biskup Marian, w tym roku przeprowadza także wizytację parafii naszego Dekanatu Kielce – Południe. Do tego wydarzenia przygotowujemy się przez codzienną nowennę, która potrwa jeszcze do soboty, 25 listopada., br.        

Pragniemy na nasze parafialne święto i dzień wizytacji przygotować także nasz kościół, dlatego zapraszamy w najbliższy piątek, o godz. 9.00 wszystkich chętnych do pomocy w generalnym sprzątaniu świątyni.

5) Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Kieleckiej zaprasza młodych do udziału w obchodach Światowego Dnia Młodzieży w wymiarze diecezjalnym – w wigilię uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, tj. 25 listopada 2023 r. w Bazylice Katedralnej w Kielcach. Hasłem tegorocznego spotkania jest fragment Listu św. Pawła do Rzymian – „Radując się w nadziei” (Rz 12,12). Gośćmi tegorocznego spotkania będą – o. Michał Legan, Jan Paciorkowski oraz Zespół To On.

6) W przyszłą niedzielę, w naszą parafialną uroczystość odpustową, wspólnota rodzin naszej parafii zaprasza wieczorem, po Mszy świętej o godz. 17.00 na modlitwę adoracyjną przed Najświętszym Sakramentem i śpiewanie pieśni religijnych.

7) Modlimy się za zmarłych, według nowych tzw. wypominków. Ewentualne nieścisłości czy błędy w brzmieniu nazwisk i imion prosimy zgłaszać w zakrystii. Można nadal zamawiać wypominki roczne, półroczne lub kwartalne.

8) Zagadnienia gospodarcze parafii; W ostatnich tygodniach prowadziliśmy prace wewnątrz i na zewnątrz nowej Auli Parafialnej przy zakładaniu i montażu instalacji wentylacyjnej i rekuperacji. Zostały już zakupione wszystkie niezbędne urządzenia, które mamy nadzieję zostaną też zamontowane i uruchomione na dachu nowego budynku.

         Pragnę również podziękować w imieniu całej wspólnoty parafialnej, Panu Jerzemu Wilmanowi i jego pracownikom z firmy, którzy wydrążyli i uruchomili przy kościele, nową studnię głębinową. Dzięki temu będziemy mieli własną wodę do podlewania trawników i roślinności przy kościele oraz zabudowaniach parafialnych. Bóg zapłać!

9) Przypominamy o prasie katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła.                                   SZCZĘŚĆ BOŻE!